نامه به مرکز محترم رسیدگی به شکایات مردمی نهاد ریاست جمهوری

تاریخ: ۱۲/۷/۸۴
شماره: ۴۸۳۱-۷-۲۱
پیوست: ندارد.
شماره ثبت:
موضوع:

بسمه تعالی

مرکز محترم رسیدگی به شکایات مردمی نهاد ریاست جمهوری؛

بعد از سلام احتراما عرض می شود؛ روند رشد رانت خواری، فساد جاری در دوره سابق منجر به اتخاذ تصمیم عاجل مقام معظم رهبری گردید و به لحاظ اینکه چپاول اموال دولتی چند هزار میلیاردی در وزارت راه وترابری جمهوری اسلامی منجر به تشکیل پرونده های عدیده در مراجع قضایی گردیده که تعدادی از آنها ذیلا ذکر می گردد.

۱٫ تنظیم صورت جلسه های جعلی و تقلب و تنظیم صورت کارکردهای واهی و تقلبی (حمل روزانه مصالح بالاست) و صدور چک شماره ۱۹۹۷۴۵ از حساب شماره ۹۳۳بانک صادرات به نام راه آهن جمهوری اسلامی توسط آقای مهندس صادق افشار، سرقت چک های دولتی راه آهن جمهوری اسلامی و باز نویسی این چک ها به نام شخص حقیقی(شخصی به نام ناصریان) موضوع کلاسه پرونده ۷۹/۱۳۲ مطروحه در شعبه ۵۰۱ مجتمع قضائیه الهیه و برداشت های غیر قانونی از حسابهای دولتی و اقدام به خرید و فروش ارز و سکه طلا و انجام معاملات قاچاق با پول های سرقت شده توسط شخصی به نام محمد حسین شجاعی داویجانی شغل طلا فروش واقع در پاساژ قائم بازار تجریش موضوع پرونده تنظیمی در شعبه ۱۳ اداره آگاهی تهران ویژه جعل اسناد دولتی و اقدام به شستشوی پول های سرقت شده با کاربرد و ترفندهای ویژه موضوع کاسه پرونده فوق الذکر که تاکنون راکد مانده است.

۲٫ اختلاس کلان بیش از۱۵۰ میلیارد تومان پروژه راه آهن کرمان زاهدان با همدستی آقای صادق افشار موضوع کلاسه پرونده ۲۸۳مطروحه در شعبه ۱۴۰۹ دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت که با اعمال نفوذ تاکنون راکد مانده است.

۳٫ اقدام به تنظیم صورت حساب به نام مهندسین مشاور منحله ایمر (این مشاوربعد از انقلاب منحل گردید) و انتقال تونل های رضا شاهی راه چالوس واقع در شمال کشور به ایستگاه راه آهن آپرین واقع در جنوب منطقه تهران که با سند سازی مبالغ کلان ارزی به حساب بانکی خارج از کشور چپاول گران واریز گردیده درحالی که آقای مهندس قاسمی پیگیر این جریان اعتراض می گوید که با چه اسناد و مدارکی این مبالغ هنگفت ارزی پرداخت شده است آقای مهندس حسین تهرانی قائم مقام آقای مهندس صاذق افشار می گوید:آقای مهندس طهماسبی قائم مقام اسبق مهندسین مشاور مترا با نفوذی که در معاونت ساخت و توسعه راه آهن دارد توسط عوامل تحت نفوذ در این معاونت اسناد و مدارک این پرداخت ها را به سرقت برده است؟!! و زمانی که آقای مهندس قاسمی از آقای افشار با اعتراض می پرسد آیا آقای مهندس تهرانی مجاز است این مبالغ هنگفت را علی الراس دستور پرداخت صادر نماید آقای مهندس صادق افشار می گوید آقای مهندس تهرانی می تواند و مجاز به صدور دستور پرداخت می باشد؟! و در این زمینه اخیرا سازمان بازرسی پیگیر این جریان است؟! والله اعلم (موضوع تامین دلیل کلاسه پرونده ۸۱/۲۲۳/۱۲۲۳ مورخ ۱۳/۱۱/۸۱ با شماره یارانه ۲۳۵۰۸۵ مطروح مجتمع قضایی شهید بهشتی با وکالت آقای علی محمد نگارش وکالت نامه شماره۲۵۴۱۵/ت که تاکنون بلا اقدام مانده است.

۴٫ اقدام به سرقت اسناد ومدارک مطالعات راه آهن دوخطه و برقی تهران – میانه – بستان آباد – تبریز (با وزن بیش از یک هزار کیلو گرم) مورد مطالعه مهندسین مشاور ترانس مارک انگلیسی در اوائل دهه ۱۳۵۰ از آرشیو معاونت ساخت وتوسعه راه آهن توسط عوامل مهندسین مشاور مترا که بی شرمانه با یاری آقای مهندس صادق افشار با حذف نام مهندسین مشاور ترانسمارک و دولت شاهنشاهی ایران و حک مهندسین مشاور مترا و دولت جمهوری اسلامی به جای آن این مدارک تقلبی را بار دیگر جهت اجرا به معاونت ساخت و توسعه راه آهن (آقای مهندس صادق افشار) تحویل و بابت آن مبالغ کلان میلیاردی به حساب چپاول گران واریز گردیده است. لازم به ذکر است مدارک تهیه شده توسط مشاور ترانس مارک انگلیسی جعلی بوده و مشاور مترا سارق این اموال دولتی در هنگام اجرا با اشکالات فنی جدی مواجه می گردد و با صرف هزینه های سنگین توسط آقای مهندس صادق افشار بارها این مسیر با تغییرات کلی مورد مطالعه قرار گرفته و بی حاصل بوده است و برای سرپوش نهادن به این رسوایی پروژه به ۵ مهندس مشاور دیگر واگذار می گردد که جز صرف هزینه های کلان نتیجه دیگر نخواهد داشت و این سرقت در جلسه مورخ ۵/۶/۱۳۸۱ که با مسوول سازمان بازرسی کشور (آقای موسویان)داشتم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد توسط مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار دهند که تا کنون بلا اقدام مانده است. (برای اطلاع بیشتر به سایت اینترنتی www.mohsen-fazelian.com مراجعه شود.)

درحالی که رئیس جمهور منتخب با انتقاد از گزارش سخنگوی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و بیان اینکه فضای عمومی کشور بایستی خواهان اجرای عدالت اجتماعی باشد و هر کجا نشانه ای از رانت خواری، بی عدالتی ،پارتی بازی، مشاهده شود باید فریاد عدالت خواهی سر داد و چون روشن نفرموده اند که این فریاد عدالت خواهی را چگونه و در کجا باید سر داد و اصولا فساد های ریشه دار جاری رایج را که مقام رهبری را هم دچار دغدغه نموده چگونه و در کجا بایستس مطرح شود تا با ارائه اسناد ومدارک مستند به دور از شعار های خسته کننده و در ظل حق طلبی متجاوزین به اماول عمومی و حقوق ملی مجازات شوند.

با اعلام شکایت مجدد خواهان رسیدگی در مراجع صلاحیت دار قضایی با حضور هیئت منصفه به طرفیت این حقیر می باشم. بدیهی است مدارک مستند اثبات جرم در این مرجع ارائه خواهد شد. باشد که از این حظیره القدس استثمار شود.

الّلهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین

محسن فاضلیان، مهندس راه و ساختمان و کارشناس عالیرتبه در وزارت راه و ترابری

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>